Найгірше навчальне відео. Таке показувати не можна. “Физика для самых маленьких”

Застереження та дрібні помилки в навчальних відеороликах – явище розповсюджене. Але це відео просто перевернуло моє уявлення про те, наскільки жахливим може бути “навчальний” матеріал. Мова піде про “Физика для самых маленьких” (режисер: Роберт Саакянц):

Я вставив тільки 2 хвилини з 45-хвилинного мультфільму, а вже стільки помилок:

  1. Ну навіщо кидати камінь собі на голову? І що значить: “з якою силою впаде”?. Причому тут сила? Напевно, малося на увазі швидкість або імпульс.
  2. “та той же (закон) відкриєш, що вже відкрили, так що краще не ризикувати …” Чому? Якби ніхто не ризикував, ми б зараз жили в кам’яному віці. Прошу вас, ризикуйте і робіть свої відкриття.
  3. Не зможе заєць підняти автомобіль на Місяці. І не тому, що він заєць, а тому, що легковий автомобіль має масу від 1200 кг, а гравітація Місяця лише в 6 разів слабкіше за земну.
  4. Ніяк не можу зрозуміти, на що ж це автор підвішував планети, щоб порівнювати їх вагу. Застосовувати термін “вага” до планет не можна.
  5. Важкі планети не обертаються швидше. Навіть навпаки, при однакових умовах, більш важка планета повинна обертатися повільніше, через більший момент інерції.
  6. Сила тяжіння не залежить від швидкості обертання планети!

Зазвичай я не звертаю уваги, коли хтось говорить або пише якісь дурниці. І я пропустив би і цей мультфільм. Але тільки в YouTube його переглянуло понад 500 000 людей! І велика частина глядачів – маленькі діти. Його навіть деякі вчителі показують на уроках фізики, як навчальний відео. А форуми в інтернеті переповнені тисячами похвальних відгуків:

no comment

AnnaWasilisa була права, коли писала: “… щось залишиться в голові …”. Залишиться дуже багато неправильних уявлень про фізику і навколишній світ. Якщо ви не допустите, щоб хоча б одна дитина переглянув цей мультфільм – ви зробите дуже гарний вчинок. Розповідайте правду про цей фільм знайомим і друзям, пишіть в форумах, залишайте посилання на цю сторінку сайту ( http://15mscience.org/?p = 1840).