Пізанська та Ейфелева вежі

Пізанська вежа

Будівництво знаменитої “вежі, що падає” було закінчено в 1360 році. Висота вежі приблизно дорівнює 56 м. Її нахил майже в 4 градуси, швидше за все з’явився через недостатньо підсилений фундамент. Докладніше про башту на Вікіпедії.

Дуже поширена точка зору, що саме на Пізанської вежі Галілей вивчав прискорення вільного падіння, скидаючи з неї по черзі предмети з різною масою.

Ейфелева вежа

Ця, найбільш відвідувана на сьогоднішній день пам’ятка світу, спроектована Гюставом Ейфелем і була зведена в Парижі в 1889 році. Цікавим є той факт, що парижани не відразу сприйняла вежу як пам’ятка Франції. Більш того багато представників паризької еліти вимагали припинити її будівництво, щоб не псувати романтичний вид Парижа.

300-метрова вежа спочатку планувалася як тимчасова будова на 20 років. Однак, в час закінчення цього терміну відбувається розквіт радіо. На Ейфелевій вежі встановлюють радіостанцію, яка рятує її від демонтажу.

Завдання

  1. Визначте, скільки часу буде падати гиря з вершини Ейфелевої вежі.
  2. Визначте, скільки часу буде падати гиря з вершини Пізанської вежі.
  3. Визначте, яку швидкість отримає гиря, при падінні з вершини Ейфелевої вежі.
  4. Визначте, яку швидкість отримає гиря, при падінні з вершини Пізанської вежі.
  5. Визначте, скільки часу знадобиться гирі, щоб пролетіти останній метр шляху, при падінні з вершини Ейфелевої вежі.
  6. Визначте, скільки часу знадобиться гирі, щоб пролетіти останню половину шляху, при падінні з вершини Пізанської вежі.
  7. Визначте, яку відстань пролетить гиря за останню секунду падіння з вершини Пізанської вежі.
  8. Можна додавати і додавати …