А скільки Ти з’їв кДж? Ккал проти кДж

Всі чули про калорії, які містяться в їжі. Більш того, багато хто постійно рахує кількість спожитих за їжею калорій. Проте не всім відомо, що калорія – це така ж міра енергії, як і Джоуль. Докладніше про це читайте далі.

Одна калорія [кал] або [cal], це така кількість енергії, яка необхідна для нагрівання на 1 °С одного грама води. Неважко підрахувати, що 1 кал = 4,187 Дж .

Раніше при вимірювання енергії, роботи і теплоти використовували калорії, навіть теплоту згоряння палива називали «калорійністю». На сьогоднішній день вона використовується лише для оцінки енергетичної цінності («калорійності») харчових продуктів. Зазвичай енергетичну цінність вказують в кілокалоріях [ккал].

Під калорійністю, або енергетичною цінністю, їжі мається на увазі кількість енергії, яку отримує організм при повному її засвоєнні. Калорійність їжі для багатьох є дуже важливим параметром, саме тому на етикетці від продукту харчування поряд з масою і складом виробники вказують кількість калорій на кожні 100 г:

За посиланням у кінці статті знаходиться таблиця калорійності інших продуктів. Одним із найкалорійніших продуктів вважається шоколад – 550 ккал/100г. Людина неперервно витрачає отриману з їжі енергію.

Вид діяльності
Коеф. енерговитрат,
ккал/хв×кг
сон
0,0109
Навчання, розв’язок задач
0.0310
повільні танці
0,0530
верхова їзда
0,0700
баскетбол
0,1140
біг 8,5 км/год
0,1409

Енерговитрати = (Ваша маса, кг) × (час, хв.) × (коефіцієнт енерговитрат, ккал/хв.×кг)

Якщо добове споживання калорій більше за добові енерговитрати, надлишкова енергія може накопичуватися у вигляді внутрішньої енергії жирових відкладень. Тому, якщо ви боїтеся зайвих кілограм – слідкуйте за своїм добовим енергетичним балансом.

Завдання:

  1. Розрахуйте кількість калорій у вашому сніданку, переведіть в джоулі. Чи достатньо цієї енергії для вашого шкільного дня?
  2. Яка кількість енергії міститься в одному яйці (в Дж)? На скільки градусів Кельвіна цим можна нагріти 10 літрів води.
  3. Скільки часу необхідна грати в баскетбол, щоб спалити енергію від цілої пачки пельменів (дивися етикетку зверху)?
  4. На що витрачає людина енергію під час сну?
  5. Жартівне завдання. При вибуху 1 кг тротилу виділяється 4187 кДж, скільки це сосисок? Вважайте, що маса сосиски дорівнює 50 м.
  6. Скільки часу ви виконували ці завдання? Скільки калорій при цьому витратили? Яку кількість шоколаду тепер вам необхідно з’їсти?

Відповіді та підказки: Таблиця калорійності різних продуктів. А також дізнайтеся, що трапиться з саваною, якщо тварини почнуть харчуватися фастфудом (ВІДЕО):