Ви справді вважаєте, що Марс червоний?

Цей “шпигунський” знімок зроблений в кабінеті одного з вчених NASA. Зверніть увагу, на монітор, там зображений Марс. На фотографії чітко видно, що четверта планета сонячної системи зовсім не червона , і має блакитне небо! Цей та інші, наведені нижче факти, змушують замислитися, чи не приховують від нас NASA, що Марс має нормальну атмосферу, і придатний для життя. ЧИТАЙТЕ СТАТТЮ ДО КІНЦЯ. Також, на доказ цієї теорії, часто демонструється наступна фотографія від NASA:

Це офіційна фотографія, посадочної платформи марсохода Spirit. Зверніть увагу на емблему NASA, на фото вона вийшла червоною, хоча її справжній колір синій:

Складається враження, що хтось обробив фотографію і замінив синій колір на червоний, щоб приховати справжнє забарвлення Марса. А ось фотографія маніпулятора Opportunity:

Смужки американського прапора повинні бути білими, а не червонуватими. Невже, червоний відтінок був доданий штучно?

Так якого насправді кольору Марс?

Марс має колір іржі, через великий вміст в атмосфері пилу з оксидів заліза. Саме оксид заліза надає планеті і її атмосфері червоне забарвлення. В залежності від кількості його вмісту в атмосфері, колір планети може мінятися від рожевого до бурого.

Як же тоді пояснити ці “фокуси” з кольорами на фотографіях? Насправді все дуже просто. На першій фотографії вчений вивчає поверхню Марса. Щоб мінерали мали більш звичний вигляд і забарвлення, вчений змінив кольору під земне освітлення. Фотографій з подібною корекцією кольору дуже багато, їх ніхто не ховає – вони постійно викладаються у вільний доступ. Більше таких фотографій можна переглянути за посиланням у кінці статті.

Друга фотографія була отримана камерою, яка знімала тільки в червоному та інфрачервоному діапазонах. Відповідно, синя емблема вийшла червоною.

Червоність прапору з третьої фотографії додає банальний марсіанський пил. Він покрив весь марсохід тонким шаром після пилової бурі. Ось фотографія маніпулятора і прапора до бурі:

Смужки прапора ще білі. Зате добре видно бурий пил на робочих частинах маніпулятора.

Більше інформації о провокаціях навколо кольору Марса читайте в цій статті.

Завдання

  1. Якого кольору Марс? Чому він такого кольору?
  2. Чому у вченого (перша фотографія) на моніторах, Марс має голубе небо?
  3. Чому емблема NASA (друга фотографія) виявилася бурою?
  4. Чому смужки прапора (третя фотографія) мають бурий відтінок?

Фотографії марсіанського ландшафту в земних кольорах. Фотографії Марса з космосу.