Кіноляпи в “Кохання-зітхання 2”. Діамант, який не помітний у воді

У популярному фільмі “Кохання-зітхання 2” (2008 р.) щоб показати, який чудовий діамант, його опустили у воду, і він став невидимий. Проте, якби режисер вчив у школі фізику, він би знав, що невидимими у воді можуть бути тільки деякі види пластмас, а діаманти, завдяки своїм винятковим властивостям, ефектно зберігають свої обриси.

Спробуємо розібратися, що саме не врахували режисер і знімальна група. Відомо, що швидкість поширення світла выдрызняэться для різних середовищ, а при переході між середовищами з різною оптичною щільністю виникає заломлення світла. У таблиці – значення коефіцієнта заломлення світла при переході між різними матеріалами:

Між повітрям та …
Між водою та…
… та водою
1,33
… та алмазом
2,42
1,82
… та склом
1,61
1,21

Звісно, алмаз може бути таким же чистим, як і вода. Проте у таблиці показано, що навіть у воді алмаз буде заломлювати світло сильніше, ніж скляна підробка в повітрі. Цікаво, що у фільмі допустили ще один ляп, коли ховали у воді підробку зі скла. Знову таки, ми знаємо, що і скло заломлює світло у воді, хоча і не так сильно.

… Я весь у сумнівах. Може режисер і знімальна група знали, що не можна заховати алмаз у воді. Проте вони вирішили, що глядач не знайомий з фізикою, і його можна легко обдурити. А як вважаєте ви? Давайте обговоримо це в коментарях.

Завдання

  1. Чому якщо зайти у воду здається, що ноги стали коротшими?
  2. Де світло поширюється швидше, у воді чи у склі?
  3. У скільки разів швидше поширюється світло у склі, ніж в алмазі? використовуйте данні лише з таблиці.

Відео з другим ляпом у фільмі дивіться в розділі відповіді і підказки:

Відповіді та підказки