Навіщо в воду додають хлор, і звідкіля він береться?

Навіщо у воду додають хлор?

Коли говорять про запах хлорки, мають на увазі запах газу хлору (Cl2). Хлор – дуже отруйний жовтуватий газ. Так у 1915 р, під час Першої світової війни, німці використовували хлор в якості хімічної зброї. Однак при правильному використанні хлор може бути вельми корисний людству. Зокрема хлор використовують для знезараження води. У водоочисних установках рідкий хлор змішують з водою і дають воді відстоятись. До подачі води у водопровід в ній залишається незначне вмісту хлору, в безпечних для людини дозах.

Зріджений хлор в запаяній колбі

Зрозуміло, що хлорування води не гарантує повної відсутності у воді вірусів та мікробів, тому, перед вживанням води, її необхідно прокип’ятити. Але пам’ятайте, що не можна просто взяти і закип’ятити воду з крана. Справа в тому, що в такому випадку залишковий хлор може вступити в хімічну реакція, результатом якої стануть небезпечні і токсичні сполуки. Необхідно або використовувати фільтр, або відстоювати воду, щоб хлор випарувався.

У природі газоподібний хлор практично не зустрічається. Його отримують методом електролізу з концентрованого розчину звичайної кухонної солі (хлорид натрію NaCl). Щоб отримати тонну хлору необхідно використовувати майже дві тонни солі.

Завдання

  1. Визначте, скільки часу необхідно для отримання однієї тонни хлору, при струмі 100 А.