Напевно ви чули про існування підробок золотих прикрас А чи відомо вам, що один із методів виготовлення цих фальшивок – гальванізація?
Гальванізація – це покриття одного металу будь-яким іншим шляхом електролізу. Наприклад, покриття мідного кільця золотом.
Процес гальванізації золотом виглядає наступним чином.
Через електроліт, що містить золото пропускають електричний струм. Відбувається електроліз – позитивні іони золота, під дією електричного поля, поступово покривають поверхню катода. Якщо в якості катода використовувати мідне кільце, то через певний час воно покриється шаром золота. Щоб надити підробці вид дорогоцінного виробу, досить покрити його шаром золота в пару мікрон (мікрометрів). Очевидно, що візуально визначити таку підробку неможливо. Як же тоді не дати себе обдурити? Ось кілька рекомендацій:
- Купуйте золоті вироби тільки у великих спеціалізованих магазинах. Такі магазини отримують добрий дохід чесним шляхом, і їм не вигідно ризикувати з фальшивками.
- Не купуйте золоті вироби за низькими цінами. Золото завжди можна продати на лом по вигідній ціні. Тому, якщо вам пропонують купити готовий виріб за ціною лому, або дешевше – вас безсумнівно намагаються пошити в дурнях.
- Дивіться на пробу. Кожний золотий виріб, що пройшов перевірку обов’язково містить клеймо з пробою золота. Клеймо повинно бути рівним і акуратним, а цифри – чіткими і однакового розміру:
Завдання

Тонка золота колекційна монета. Маса – 1,24 г, діаметр – 14 мм
Шахраї вирішили підробити колекційні монети, використовуючи метод гальванізації та алюмінієві копії зображеної монети. Сила струму, поточного по електродів – 2 А. Товщина шару золота – 2 мікрона. Електричний еквівалент золота -7,35 г/(А·Год).
- Визначте масу золота, яка знадобиться шахраям для підробки однієї монети. У скільки разів вона менше маси оригінального виробу?
- Визначте, скільки монет зможуть підробити шахраї за добу.
- Придумайте спосіб, яким можна легко відрізнити дану підробку від оригінальної (без ризику зіпсувати оригінал)?