Не все золото, що блищить

Напевно ви чули про існування підробок золотих прикрас  А чи відомо вам, що один із методів виготовлення цих фальшивок – гальванізація?

Гальванізація – це покриття одного металу будь-яким іншим шляхом електролізу. Наприклад, покриття мідного кільця золотом.

Процес гальванізації золотом виглядає наступним чином.

Через електроліт, що містить золото пропускають електричний струм. Відбувається електроліз – позитивні іони золота, під дією електричного поля, поступово покривають поверхню катода. Якщо в якості катода використовувати мідне кільце, то через певний час воно покриється шаром золота. Щоб надити підробці вид дорогоцінного виробу, досить покрити його шаром золота в пару мікрон (мікрометрів). Очевидно, що візуально визначити таку підробку неможливо. Як же тоді не дати себе обдурити? Ось кілька рекомендацій:

  1. Купуйте золоті вироби тільки у великих спеціалізованих магазинах. Такі магазини отримують добрий дохід чесним шляхом, і їм не вигідно ризикувати з фальшивками.
  2. Не купуйте золоті вироби за низькими цінами. Золото завжди можна продати на лом по вигідній ціні. Тому, якщо вам пропонують купити готовий виріб за ціною лому, або дешевше – вас безсумнівно намагаються пошити в дурнях.
  3. Дивіться на пробу. Кожний золотий виріб, що пройшов перевірку обов’язково містить клеймо з пробою золота. Клеймо повинно бути рівним і акуратним, а цифри – чіткими і однакового розміру:

Завдання

Тонка золота колекційна монета. Маса – 1,24 г, діаметр – 14 мм

Шахраї вирішили підробити колекційні монети, використовуючи метод гальванізації та алюмінієві копії зображеної монети. Сила струму, поточного по електродів – 2 А. Товщина шару золота – 2 мікрона. Електричний еквівалент золота -7,35 г/(А·Год).

  1. Визначте масу золота, яка знадобиться шахраям для підробки однієї монети. У скільки разів вона менше маси оригінального виробу?
  2. Визначте, скільки монет зможуть підробити шахраї за добу.
  3. Придумайте спосіб, яким можна легко відрізнити дану підробку від оригінальної (без ризику зіпсувати оригінал)?