Правда та міфи про шкоду мобільних телефонів

Простори інтернету просто переповнені відеороликами, про те, як мобільні телефони запікають попкорн і смажать стейки, в новинах вкотре показують про те як люди страйкують проти установки черговий радіовежі, а в багатьох розвинених країнах вже утворені цілі екопоселення людей, усвідомлено відмовилися від будь-яких джерел радіовипромінювання. Спробуємо розібратися наскільки ж дійсно мобільні телефони шкодять здоров’ю.

Мобільний телефон – джерело електромагнітного випромінювання. А електромагнітне випромінювання може чинити на організм теплове і іонізуючі вплив. Втім про все по-порядку.

Мобільні телефони, як маленькі мікрохвильовки

Під час розмови потужність мобільного телефону може досягати 1Вт. Однак необхідно враховувати, що лише частина випромінювання проходить через людину, та й то майже не взаємодіють з організмом. Лише мала частина енергії хвиль поглинається людиною і перетворюється в тепло. Зрозуміло, таке слабке тепловий вплив навіть неможливо зафіксувати, а про шкоду для організму і говорити нічого.

Зрозуміло, цей відеоролик – підробка. Щоб знімати подібні ролики застосовують різні методи, хтось розміщує під скатертиною індукційну піч, хтось обходиться простим відеомонтажем. Щоб зняти даний ролик, під столом розмістили магнетрон від мікрохвильової печі:

Обережно: іонізуючі випромінювання!

Багато хто вважає, що випромінювання мобільних телефонів має властивості іонізуючого, як, наприклад, випромінювання рентген-апарату. Якщо це так, то використання мобільного телефону може призвести до виникнення ракових захворювань. Однак, численні експерименти і дослідження проведені вченими доводить, що це не так. Більш того, навіть дослідження, що проводилися на тваринах з використанням дуже потужних джерел електромагнітного випромінювання, не виявило негативного впливу на організм.

Вышки сотовой связи на крыше жилых домов

Установка подібних вишок на дахах житлового будинку часто викликає занепокоєння у його мешканців. Проте, якщо вишка встановлена ​​згідно з санітарними нормами – турбуватися нічого. Справа в тому, хвилі від антен стільникового зв’язку поширюються в сторони, а не вгору-вниз. Більш того, навіть на відстані в кілька десятків метрів навпроти антени, сигнал що доходить від неї вже значно слабкіший за випромінювання від мобільного телефону.