Рентгенівське випромінювання в медицині (рентгенівські знімки)

 x-rays

У 1895 році Вільгельм Конрад Рентген зареєстрував існування нового, не відомого раніше випромінювання, яке проходило крізь предмети і тканини людського організму, та затемнювала фотопластинку. Він отримав перші рентгенівські знімки.

Рентгенівський знімок, зроблений Вільгельмом в 1896 р. Існує хибна думка, що на знімку рука його дружини. Насправді, це знімок руки професора Келлікера.

За своє відкриття, в 1901 році Вільгельм Рентген став першим в історії лауреатом Нобелівської премії з фізики.

Унікальні властивості рентгенівського випромінювання виявилися неймовірно цінними в медицині. Вони дозволяють отримати детальну інформацію про стан внутрішніх органів людини без розрізів та операції.

rentgen_09

Це рентгенівський знімок зубів. З зазначеного зуба був видалений нерв і поставлена ​​пломба. Матеріал пломби і наповнювача погано пропускає рентгенівське випромінювання, тому вони зображені білим кольором. Завдяки цьому рентгенівському знімку стоматолог переконується що його робота виконана якісно.

У розділі “відповіді і підказки” знаходяться рентгенівські знімки птаха ківі, собаки, троянди і ще декілька цікавих знімків.

Завдання

  1. Чому на деяких знімках темні кістки на світлому фоні, а на деяких навпаки – світлі на темному фоні?
  2. На зображенні знизу невелика частина рентгенівського знімка. Як ви думаєте що зображено на цілому знімку (дивіться підказки)?
  3. Знімок зубів зі статті був зроблений на цьому рентген-апараті: Визначте частоту випромінювання та довжину хвилі, що генерується цим апаратом.
  4. Визначте енергію фотонів, що випромінюється апаратом на фото зверху.

Відповіді та підказки: рентгенівські знімки птаха ківі, собаки, троянди і ще кілька цікавих знімків