Сенсорні екрани Ч.3: Індукційні сенсори в графічних планшетах і в Galaxy Note

Точність визначення торкання стилусом у пристроїв серії Galaxy Note (праворуч) просто вражає, вона набагато вища, ніж у звичайних ємнісних сенсорів. Більш того, вона така ж, як у професійних графічних планшетах (зліва). Спробуємо дізнатися в чому секрет, і як це працює.

Для початку необхідно розібратися як працює звичайний графічний планшет (дигитайзер). Згадаймо, що це пристрій, який складається з комплекту: чутлива поверхня і спеціальне перо (олівець, ручка, стилус). Поверхня визначає положення пера і силу натиску. Отримані дані передаються на комп’ютер в режимі реального часу. Таким чином малюнки від руки з’являються в цифровому вигляді.

По всій поверхні графічного планшета розташовується спеціальна приймально-передавальна антена (1). Кожні 20 мікросекунд антена відправляє сигнал стилусу, в якому також є приймально-передавальна антена (2). З цього сигналу стилус вилучає достатню кількість енергії, щоб живити мікропроцесор (3), якщо такий є, і пустити відповідний сигнал. Таким чином, за рахунок явища електромагнітної індукції, здійснюється бездротова передача електроенергії від планшета до стилуса. Антена в планшеті з високою точністю визначає місце отримання відповідного сигналу. Такий тип сенсорів називається індукційним.

Практично всі сучасні графічні планшети вміють визначати силу натиснення на перо. Існують різні технічні вирішення цього завдання, одне з найбільш практичних – зміна, при натисканні, індуктивності у котушки в коливальному контурі стилуса.

У пристроях лінійки Galaxy Note інженери Sumsung вдалися до хитрості. Вони задіяли одночасно і проекційно-ємнісний сенсор, для введення пальцем, і – індукційний, для точного введення стилусом:

Варто зауважити, що Sumsung не перший і далеко не єдиний, хто поєднав ємнісний та індукційний сенсори. Існують пристрої й інших виробників, що працюють за цією ж технологією, але отримали меншу популярність.

Усім, хто хоче отримати більше технічної інформації, рекомендую цю статтю.

Читайте також:

Сенсорні екрани Ч.1: Резистивна технологія – данина минулому

Сенсорні екрани Ч.2: Різниця між поверхнево-ємнісними і проекційно-ємнісними. мультитач

Завдання

  1. Чим ємнісний сенсор відрізняється від індукційного?
  2. Навіщо в пристроях лінійки Galaxy Note використовується ще і проекційно-ємнісний сенсор? Чому інженери не зупинилися тільки на індукційному?
  3. Звідки і яким чином отримує енергію стилус для роботи?

Відповіді та підказки: Сенсорне вікно Smart Window від Sumsung – “Створіть свою погоду ” (ВІДЕО):