Фарби що світяться та місто примар

Примари, що зображені на малюнку, а також зелене свічення будинків можна побачити тільки якщо підсвітити зображення ультрафіолетовою лампою. При звичайному ламповому або денному освітленні буде видно звичайне місто, причому вдень. Фотографія малюнка при звичайному освітленні знаходитися в розділі “Відповіді та підказки”.

Секрет малюнка полягає у використанні спеціальних флуоресцентних фарб. Флуоресценція фарби – це власне світіння фарби видимим для людського ока світлом, якщо на неї посвітити ультрафіолетовим світлом, яке ми не бачимо. На наступному малюнку ще один приклад використання флуорисцентної фарби:

fluorescence

Зліва малюнок при ультрафіолетовому освітленні, а праворуч, цей же малюнок, але при денному освітленні. Зверніть увагу, флуоресцентні фарби, які використовували для створення даного малюнка, невидимі при звичайному освітленні. Проте, фарби, які при звичайному світлі виглядають яскраво і їдко, при освітленні ультрафіолетом світяться ще яскравіше. Наприклад, червоний светр цього кота:

fluorescence Саме такими фарбами пишуть більшість маркерів:

fluorescence

Завдання

  1. Ви прочитали про фарби, які самі починають світитися від ультрафіолету. А чи є такі матеріали, які можуть самі продовжувати світитися, навіть в абсолютній темряві? як вони називаються? Як називається це явище?

Дивіться, як виглядає “місто примар” при денному освітленні, а також, як художник малює флуоресцентними фарбами у відповідях і підказках.

Відповіді та підказки