Як ми бачимо світ. Оптичні ілюзії від телеканалу “Discovery”

За допомогою 5 ефектних оптичних ілюзій, “Discovery” покаже нам, як дивно влаштовано людський зір і як ми сприймаємо навколишній світ. Як створювалася кожна з ілюзій показано в “Відповідях і підказках”.

Цей класичний трюк, раніше постійно використовувався в кіно. Дійсно, навіщо створювати величезні декорації, якщо можна скористатися невеликою коробкою. Цікаво, що наш мозок сприймає її як повнорозмірний фрагмент космічної станції. Фотографи теж люблять обманювати наш зір, використовуючи даний ефект – дивись: Фотографії, які цікаво робити та дивитись.

В цьому фокусі немає ані магії, ані відеомонтажу. Мозок просто піддався на маніпуляції, причому такі ж прості, як і в попередній ілюзії.

Секрет цієї ілюзії також дуже простий. Але навіть після того, як ви подивитеся ролик у відповідях з поясненням цього фокусу і будете його розуміти, ваші очі все одно будуть вас обманювати.

Повторюсь, тут немає відеомонтажу – ви бачите те, що ви бачите. Не розумієте як – дивіться відповіді, все дуже просто.

Навіть якщо ви не “попалися” на попередніх ілюзіях, або якщо ви не любите фокуси з картами, все-одно рекомендую подивитися цей ролик, уважно і до кінця:

Читайте далі, тільки якщо вже переглянули відеоролик. Ви зрозуміли, коли підмінили колір сорочки карти? Спробуйте пригадати, а він дійсно змінився? Швидше за все, ви будите дуже здивовані, але змінився колір всього, крім цієї однієї карти.

Всі відеоролики від телевізійного каналу “ Discovery “: “Людське тіло: Грані можливого: Зір” 2008 р.

Завдання

  1. Поясніть ілюзію з космічною станцією.
  2. Поясніть ілюзію з кубом і м’ячиком.
  3. Поясніть ілюзію з людьми в кімнаті.
  4. Поясніть ілюзію з парасолькою.
  5. Поясніть ілюзію з картами.

Відповіді та підказки: дивитися пояснення оптичних ілюзій