Вічний двигун – старий друг афериста

Перші “вічні” двигуни з’явилися задовго до відкриття законів фізики, які забороняли можливість їх існування. Ранні прототипи грунтувалися на перетвореннях між кінетичною та потенційною енергіями і складалися з комбінацій простих механізмів. Не будь сили тертя, багато хто з них дійсно б змогли рухатися вічно, але без виконання корисної роботи. На відеоролику показано діюча модель створена за зразками старовинного “вічного” двигуна:

Як бачимо, щоб ця система працювала без зупинок, їй необхідний “підживлюватися” від електромережі.

Так як люди не знали про неможливість існування вічних двигунів – були шахраї і аферисти, які намагалися продати ніби-то працюючі пристрої. Один з легендарних аферистів був Йоганн Ернст Еліас Бесслер, також відомий, як Орферіус. У 1717 році він показав свій “вічний” двигун. Це була складна механічна система з 3,5-метровим валом:

Хоча зовні системі не додавалося ніякої енергії – вал обертався без зупинок і навіть поступово піднімав вантаж. Прилад Орферіуса став відомий по всій Європі. Навіть король Петро Перший зацікавився ним і хотів його купити. Викриття надійшла від дружини афериста, яка зізналася, що постійна тягнула мотузку з прихованою кімнати.

За матеріалами Вікіпедії.

Аферисти сьогодні

Сьогодні важко обдурити когось простим механічним приладом, однак афери з вічними двигунами не припиняються. На зміну простої механіки прийшли складні прилади, що використовують і магніти, і котушки індуктивності, і високі напруги, або навіть надуманий ефір з торсіальними полями. Принцип роботи таких приладів часто складний та спеціально заплутаний, але істина одна – вічних двигунів не існує!

Завдання

  1. Поясніть, чому система показана в ролику не може бути вічним двигуном.
  2. Запропонуйте інший варіант “вічного” двигуна.

2 thoughts on “Вічний двигун – старий друг афериста

  1. Доброго дня! Я розробив систему яку назвав “вічний двигун”.Суть роботи полягає у вироблені нею елктричного струму при тому взамін нічого не споживає.Сильні сторони це мобільність бо під час роботи її можна транспортувати, недорога у виробництві,безпечна для оточуючих бо вній відсутні хімікофізичні процеси.
    Чи цікава розробка та подальша її інтеграція?

    • Доброго дня! Наврядче мене зацікавить інтеграція Вашого “вічного двигуна”. Проте Ви можете викласти своі креслення і разом з відвідувачами сайту ми розберемо, чому Ваш двигун не зможе функціанувати вічно, а тим більше генерувати енергію. До речі, Ваш коментар яскраво підтверджує висновки статті, що винахідників та продавців віычних двигунів менше не стало.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>