Правда та міфи про шкоду мобільних телефонів

Простори інтернету просто переповнені відеороликами, про те, як мобільні телефони запікають попкорн і смажать стейки, в новинах вкотре показують про те як люди страйкують проти установки черговий радіовежі, а в багатьох розвинених країнах вже утворені цілі екопоселення людей, усвідомлено відмовилися від будь-яких джерел радіовипромінювання. Спробуємо розібратися наскільки ж дійсно мобільні телефони шкодять здоров’ю.

Мобільний телефон – джерело електромагнітного випромінювання. А електромагнітне випромінювання може чинити на організм теплове і іонізуючі вплив. Втім про все по-порядку.

Мобільні телефони, як маленькі мікрохвильовки

Під час розмови потужність мобільного телефону може досягати 1Вт. Однак необхідно враховувати, що лише частина випромінювання проходить через людину, та й то майже не взаємодіють з організмом. Лише мала частина енергії хвиль поглинається людиною і перетворюється в тепло. Зрозуміло, таке слабке тепловий вплив навіть неможливо зафіксувати, а про шкоду для організму і говорити нічого.

Зрозуміло, цей відеоролик – підробка. Щоб знімати подібні ролики застосовують різні методи, хтось розміщує під скатертиною індукційну піч, хтось обходиться простим відеомонтажем. Щоб зняти даний ролик, під столом розмістили магнетрон від мікрохвильової печі:

Обережно: іонізуючі випромінювання!

Багато хто вважає, що випромінювання мобільних телефонів має властивості іонізуючого, як, наприклад, випромінювання рентген-апарату. Якщо це так, то використання мобільного телефону може призвести до виникнення ракових захворювань. Однак, численні експерименти і дослідження проведені вченими доводить, що це не так. Більш того, навіть дослідження, що проводилися на тваринах з використанням дуже потужних джерел електромагнітного випромінювання, не виявило негативного впливу на організм.

Вышки сотовой связи на крыше жилых домов

Установка подібних вишок на дахах житлового будинку часто викликає занепокоєння у його мешканців. Проте, якщо вишка встановлена ​​згідно з санітарними нормами – турбуватися нічого. Справа в тому, хвилі від антен стільникового зв’язку поширюються в сторони, а не вгору-вниз. Більш того, навіть на відстані в кілька десятків метрів навпроти антени, сигнал що доходить від неї вже значно слабкіший за випромінювання від мобільного телефону.

One thought on “Правда та міфи про шкоду мобільних телефонів

  1. Зворотнє посилання Основи стільникового зв’язку | 15 хвилин Науки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>