Залізна людина і доктор Хаус: Як дістати сторонній предмет

У відомому фільмі “Залізна людина” головний герой “Тоні Старк” отримав поранення при вибусі снаряда

. Шрапнель встромилася в груднину  Щоб осколки не потрапили по венах в серце, Тоні Старку вставили потужний електромагніт, який не відпускав оскільки від себе (дивиться відео у розділі “Відповіді та підказки”).

Зрозуміло у фільмі багато фантастики, проте виявляється, що електромагніти вже сотню років використовують у медицині. Подивіться на цю ілюстрацію з журналу “Природа и люди” від 18 червня 1915 :

На фото досягнення російських вчених – очний магніт. Апарат призначений для вилучення магнітних чужорідних тіл з ока. А нижче на фото, аналогічний прилад у виконанні американських вчених (1932 р.):

Не втратили актуальності електромагніти і сьогодні. У серіалі “Доктор Хаус” головний герой використовує компактний, але неймовірно потужний магніт, щоб витягнути металеву іграшку з носа маленької дитини:

Дивіться цей смішний фрагмент в “Відповідях і підказках”.

Завдання

  1. Перерахуйте переваги використання очного магніту.
  2. Перерахуйте недоліки використання очного магніту.

Відповіді та підказки: Фрагмент відео з “Залізна людина”. Доктор Хаус дістає залізну кішку з носа дитини.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>